rok 2008


Duku-Duku, Moravská Třebová
Štěpánská vánoční...
25.prosince 2008

Tradiční Štěpánská, letos společně s kapelami Gauri Šankar a 4WD se nesla jako vždy v duchu skvělé zábavy a hlavně v duchu výborné muziky. Pravda, neobešlo se to trochu bez většího randálu, na můj vkus někdy až zbytečně příliš, nicméně, pořádný bigbít, tož ať je to slyšet, ne...?!


FOTOGRAFIEVIDEO NAHRÁVKY
Jo, mrkněte pro představu na pár sekvencí, pořízených z akce Kaderus Blues LIVE, jediné to svého druhu na světě...    :)

     1. Kaderus Blues LIVE   -   p o p r v é . . .      

     2. Kaderus Blues LIVE   -   p o d r u h é . . .   

     3. Kaderus Blues LIVE   -   p o t ř e t í . . .     

     4. Kaderus Blues LIVE   -   p o č t v r t é . . .  

     5. Kaderus Blues LIVE   -   p o p á t é . . .      

     6. Kaderus Blues LIVE   -   p o š e s t é . . .    Duku-Duku, Moravská Třebová
4.dubna 2008

Až po x-letech se sešla parta Rozcapený bobr, která zahrála, a měla co zahrát, posluchačům starší generece, pamatující určitě tuto bandu i v mnoha jiných jménech (B-speciál apod. ), stejně tak jako i mladším, kteří je znají už jen pod jménem Kaderus Blues.
Ještě než ovšem zahráli oni "bobři", tak se představil jevíčský band Baklažán, a po nich sólově na bicí Pavel Fajt. Ten, mimojiné, pokřtil desku Rozcapený bobr, kterou vydali právě k této údálosti, jedinou svého druhu na světě,že? a v závěru si s nimi zahrál, stejně tak jako "dechaři" z Baklažánu a sám Karel Holas na housle.
...jo, bylo to dost dobré, a kdo nebyl, má smůlu, protože jestli se naplní slova Honzy Matouška, že "...hrajeme po letech poprvé a naposledy", tak už nám zbyde jenom ta placka.

"Pár obrázků z akce, " jak to viděl skalní fanoušek Zdeněk Šolc

Baklažán


Rozcapený bobr
rok 2007Kaderus Blues a Marty Hall
19. října 2007Marty Hall - jeden co by známý autor mnoha knih o tvorbě webovských aplikací, a druhý Marty Hall, co by známý bluesový muzikant. Jeho styl vychází z blues 30. a 40. let dvacátého století, ale způsob přednesu a velká otevřenost všemi směry činí jeho blues nezaměnitelným. Vedle jeho vlastních skladeb (Ecoman, Not like I didn't know, Will you be droppin by...) uslyšíte na jeho koncertech jak osobité interpretace nadčasových klasik Willie Dixona či Jimmiho Reeda, tak pecky, jako je rocková verze megahitu 70. let Rock'n'Roll Hoochie Koo. Ať rockové nebo klidné, blues Martyho Halla se vám dostane pod kůži, což jeho koncert v DukuDuku jenom dosvědčil.
... jo, Kaderus Blues - to nebyla jen taková dohrávka, to byla klasika jako vždy !

Kaderus Blues a Václav Koubek
13. dubna 2007

Václav Koubek - jeho projev je tak nezaměnitelný, že když ho slyší člověk poprvé, přijde mu, že ten člověk neumí zpívat. Ale chce to jen trochu déle poslouchat; ono to přijde samo, hlavě pak nejen tou samotnou interpretací písniček plnou emocí, ale hlavě jejím obsahem.

rok 2005


Vánoční kaderúzovská...
25. prosince 2005KADERUS BLUES a Štěpánská veselice v DukuDuku, to už je tradice, takže k tomu není ani co dodat; snad jen to, že na každý další rok je třeba si tuto akci nenechat ujít...Půl století...
27. března 2005

Sbor jevíčských ochotníků (teda narychlo seskupených :)) zahájil večerní oslavu půlstoletin alias stopadesátky dosaženého věku tříčtvrtin tohoto ansáblu.
Oslava byla jak se patří... tož GRATULUJEME!


rok 2003


Duku-Duku Moravská Třebová
18.dubna 2003

Ten kdo se těšil výhradně na místní kapelu KADERUS BLUES si přišel na své až tak kolen jedenácté hodiny večerní. Tento večer byl ve znamení křtu CéDéčka pražské skupiny POD ČERNÝ VRCH, které se jako kmotr zhostil KADERUS BLUES již podruhé. Desku SEMOTAM polil šampáňem Sam docela statečně, tak snad jim vyroste.

rok 2000


ALIVE 2000
18.listopadu 2000

(výňatek ze serveru michalbyostrov.cz)
Na pátý ročník šumperského hudebního festivalu Blues Alive se bude těžko navazovat. Tradiční finále zámořských hvězd se díky skvělé náladě neunavitelného, převážně mladšího publika proměnilo v obrovský happening, který hravě překonal kritickou hranici půlnoci.
Zájem všech zúčastněných se upnínal k programu sobotního večera. Vysokou laťku nastavila už poměrně neznámá formace Kaderus Blues Band, oscilující mezi klasickou formou venkovského blues a bluesrockem tak, jak jej reprezentuje kupříkladu texaské trio ZZ Top.