Kapela Kaderus Blues vznikla v roce 1994 ze souboru Rozcapený bobr, který se věnoval výlučně vlastní soudobé tvorbě. Muzikanti se vrátili k základům a vzorům, podle nichž začínali po roce 1970. Blues začlenili do názvu, aby bylo čitelné, co parta produkuje.

Počátek však sahá ještě dál - na obrázku vpravo je vidět kapela B-speciál, kde toho času hráli Vláďa Moravec (ten "vlasáč" uprostřed nahoře) a Zdena Frýbort (ten "vlasáč" dole pod ním). Psal se rok 1974...

V současnosti staví kapela repertoár na elektrickém blues a rhythm-n-blues. Skladby upravuje do vlastní podoby a využívá také akustické nástroje, slide kytary, perkuse, hřmotítka a velký buben (funusák), aby blues nejlépe vyjádřila dle svého cítění. Snaží se z každé skladby vytáhnout to nejpodstatnější a vlastními prostředky ji předložit posluchači.

K tomu přidává vlastní skladby autorské dvojice “Kid” Moravec a “Kopčem” Smékal s náměty básníka a dvorního textaře Rudy Berana.

Muzikanti úročí roky strávené v bigbítových kapelách a zkušenosti jim dovolují s nadhledem vyjádřit expresivitu, dynamiku, cit a vše co interpretace blues potřebuje. Síla party je jednoznačně v živém vystoupení a sedí jí menší prostory, dovolující kontakt s posluchači , pohodu a odvaz.